"Hugo Boss" atsakās no kažokādu tirdzniecības

Luksusa zīmols "Hugo Boss" izlēmis pakāpeniski pārtraukt kažokādu tirdzniecību savos veikalos. Šāds lēmums pieņemts pēc pārrunām ar starptautisko dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienību "Fur Free Alliance". Saskaņā ar "Hugo Boss" 2014. gada ilgtspējības pārskatu, sākot ar 2016. gada rudens / ziemas kolekciju, zīmols vairs netirgos nekādus kažokādu izstrādājumus, tostarp trušādas.

"Fur Free Alliance" priekšsēdētājs Jo Vindings komentē: ""Hugo Boss" ir kļuvis par vadošo zīmolu modes pasaulē, sakot "nē" nežēlībai pret dzīvniekiem un pārtraucot kažokādu izmantošanu savās kolekcijās. "Fur Free Alliance" cer, ka arī citi luksusa zīmoli iespaidosies no "Hugo Boss" lēmuma, it īpaši tādēļ, ka mūsdienās ir pieejams tik daudz kažokādas alternatīvu, kas nenodara nekādu ļaunumu dzīvniekiem, ir modernas un pēc izskata nav atšķiramas no īstās kažokādas."

Bernds Kellers, "Hugo Boss" zīmola un radošais sporta apģērbu nodaļas direktors, uzņēmuma pēdējā ilgtspējības pārskatā paziņojis: "Sākot ar 2016.gada rudens/ziemas kolekciju, mēs vairs neizmantosim jenotsuņu un "rex" trušu kažokādas. Tādējādi nevienā no "Hugo Boss" kolekcijām nebūs atrodamas nekāda veida dzīvnieku kažokādas. Ar to mēs izsūtām nepārprotamu signālu… Turklāt mēs jau šobrīd veiksmīgi piedāvājam "draudzīgās kažokādas" un "draudzīgās ādas" izstrādājumus. Mēs tos piedāvājam, jo vēlamies iedvesmot šo un nākamās paaudzes ar jauna veida luksusu."

"Hugo Boss" ar šo lēmumu pievienojies augošajam to zīmolu un mazumtirgotāju sarakstam, kas atteikušies no kažokādu izmantošanas, tostarp "Tommy Hilfiger", "Calvin Klein", "Stella McCartney", "Zara" un "ASOS".

"Fur Free Alliance" ir starptautiska dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienība, kuras mērķis ir izbeigt dzīvnieku ekspluatāciju un nogalināšanu viņu kažokādu ieguves dēļ. Apvienības sastāvā ir vairāk nekā 40 dzīvnieku aizsardzības organizāciju 28 valstīs un miljoniem atbalstītāju visā pasaulē. Latvijā šo apvienību pārstāv organizācijas "Dzīvnieku brīvība" un "Dzīvnieku Drauga fonds".

"Fur Free Alliance" vietne: http://www.furfreealliance.com

"Hugo Boss" ilgtspējības pārskats: http://group.hugoboss.com/en/sustainability/sustainability-report/

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti paredz

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus. 

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un