Dolce&Gabbana atsakās no kažokādām

31.01.2022.

31. janvārī slavenais itāļu luksusa modes zīmols Dolce&Gabbana paziņojis, ka, sākot no šī gada, savās kolekcijās vairs neizmantos kažokādas.

Zīmols sadarbosies ar kažokādu ražotājiem, lai pārietu uz videi draudzīgām mākslīgajām kažokādām. Uz šādu lēmumu uzņēmumu pamudinājušas izmaiņas patērētāju prasībās, norāda starptautiskā dzīvnieku aizsardzības organizāciju alianse Fur Free Alliance.

Fedēle Uzai, Dolce&Gabbana komunikācijas un mārketinga speciāliste, sacīja: “Dolce&Gabbana tiecas uz ilgtspējīgu nākotni, kurā dzīvnieku kažokādām nav vietas. Modes pasaulei ir nozīmīga loma sociālajā atbildībā, un tā ir jāveicina un jāiedrošina: mēs savās kolekcijās ieviesīsim inovatīvus materiālus un attīstīsim videi draudzīgus ražošanas procesus, tajā pašā laikā saglabājot amatnieku darba vietas un prasmes, kam citādi draudētu izzušana.”

Katrīna Krīgere, biedrības “Dzīvnieku brīvība” vadītāja: “Mūsdienās patērētāji vairs nevēlas atbalstīt uzņēmumus, kuri pelna, atbalstot cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. 

Dolce&Gabbana rīkojas ētiski un tālredzīgi, atsakoties no kažokādām un pārejot uz dzīvniekiem un dabai draudzīgiem materiāliem, līdzīgi kā to dara daudzi citi modes uzņēmumi visā pasaulē.”

Arī citi slaveni itāļu zīmoli ir atteikušies izmantot kažokādas: starp tiem ir Armani, Gucci, Prada u.c. Pašā Itālijā 2021. gadā pieņemts kažokzvēru audzēšanas aizliegums. 

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Saeima 2. lasījumā atbalsta kažokzvēru audzēšanas aizliegumu

Š. g. 5. maijā Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu — 67 PAR, 6 PRET, 2 ATTURAS — atbalstīja zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā.

Kā tiek izlietota Ukrainas dzīvniekiem saziedotā nauda?

Informācija to, kā tiek tērēti biedrības “Dzīvnieku brīvība” organizētajā ziedojumu vākšanas kampaņā saziedotie līdzekļi Ukrainas dzīvniekiem. Pēdējoreiz atjaunināts: 09.05.2022.

Īrija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

29. martā Īrijas Senāts ar pārliecinošu balsu pārsvaru pieņēma zvēraudzēšanas aizliegumu valstī. Aizliegumu Īrijā atbalstīja vairums deputātu no visdažādākajām politiskajām partijām.

Akcijā pie Saeimas aicina deputātus atbalstīt zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā

Trešdienas, 19. janvāra rītā pie Saeimas notika dzīvnieku aizstāvības organizācijas “Dzīvnieku brīvība” rīkotā atbalsta akcija kažokzvēru audzēšanas aizliegumam Latvijā.

Sabiedrībā pazīstami cilvēki aicina aizliegt zvēraudzēšanu

Vairāki mūziķi, aktieri, sportisti, žurnālisti un influenceri nākuši klajā ar aicinājumu izbeigt kažokzvēru audzēšanu Latvijā, piedaloties kopīgā video uzrunā pirms Saeimas plenārsēdes, kurā...

Aptauja: 49% Latvijas jauniešu vēlas ēst mazāk dzīvnieku produktu

Teju puse jeb 49% Latvijas jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem grib samazināt vai jau samazina savu gaļas, zivju, olu un piena patēriņu, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā...