Dolce&Gabbana atsakās no kažokādām

31.01.2022.

31. janvārī slavenais itāļu luksusa modes zīmols Dolce&Gabbana paziņojis, ka, sākot no šī gada, savās kolekcijās vairs neizmantos kažokādas.

Zīmols sadarbosies ar kažokādu ražotājiem, lai pārietu uz videi draudzīgām mākslīgajām kažokādām. Uz šādu lēmumu uzņēmumu pamudinājušas izmaiņas patērētāju prasībās, norāda starptautiskā dzīvnieku aizsardzības organizāciju alianse Fur Free Alliance.

Fedēle Uzai, Dolce&Gabbana komunikācijas un mārketinga speciāliste, sacīja: “Dolce&Gabbana tiecas uz ilgtspējīgu nākotni, kurā dzīvnieku kažokādām nav vietas. Modes pasaulei ir nozīmīga loma sociālajā atbildībā, un tā ir jāveicina un jāiedrošina: mēs savās kolekcijās ieviesīsim inovatīvus materiālus un attīstīsim videi draudzīgus ražošanas procesus, tajā pašā laikā saglabājot amatnieku darba vietas un prasmes, kam citādi draudētu izzušana.”

Katrīna Krīgere, biedrības “Dzīvnieku brīvība” vadītāja: “Mūsdienās patērētāji vairs nevēlas atbalstīt uzņēmumus, kuri pelna, atbalstot cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. 

Dolce&Gabbana rīkojas ētiski un tālredzīgi, atsakoties no kažokādām un pārejot uz dzīvniekiem un dabai draudzīgiem materiāliem, līdzīgi kā to dara daudzi citi modes uzņēmumi visā pasaulē.”

Arī citi slaveni itāļu zīmoli ir atteikušies izmantot kažokādas: starp tiem ir Armani, Gucci, Prada u.c. Pašā Itālijā 2021. gadā pieņemts kažokzvēru audzēšanas aizliegums. 

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Izaicinājuma "Neapēd zemeslodi 2022" rezultāti

Dabai un dzīvniekiem draudzīgās ēšanas izaicinājumā “Neapēd zemeslodi” jau otro gadu pēc kārtas piedalījās vairāk nekā 10 000 dalībnieku. Iepazīsties ar izaicinājuma rezultātiem!

Mēs to paveicām: Latvija aizliedz zvēraudzēšanu

Šī gada 22. septembrī Latvijas Saeima pēdējā, izšķirošajā balsojumā pieņēma zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā.

Ko mēs kopā paveicām 2021. gadā?

Ziņojums par mūsu 2021. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.

Aicina parakstīt Eiropas pilsoņu iniciatīvu par zvēraudzēšanas aizliegumu ES

Vairāk nekā 60 dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā Eiropā ir sākušas parakstu vākšanu oficiālā Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Eiropa bez kažokādām”.

Saeima 2. lasījumā atbalsta kažokzvēru audzēšanas aizliegumu

Ceturtdien, 5. maijā Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu — 67 PAR, 6 PRET, 2 ATTURAS — atbalstīja zvēraudzēšanas aizliegumu Latvijā.

Kā tiek izlietota Ukrainas dzīvniekiem saziedotā nauda?

Informācija to, kā tiek tērēti biedrības “Dzīvnieku brīvība” organizētajā ziedojumu vākšanas kampaņā saziedotie līdzekļi Ukrainas dzīvniekiem. Pēdējoreiz atjaunināts: 29.07.2022.

Īrija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

29. martā Īrijas Senāts ar pārliecinošu balsu pārsvaru pieņēma zvēraudzēšanas aizliegumu valstī. Aizliegumu Īrijā atbalstīja vairums deputātu no visdažādākajām politiskajām partijām.