Dolce&Gabbana atsakās no kažokādām

31.01.2022.

31. janvārī slavenais itāļu luksusa modes zīmols Dolce&Gabbana paziņojis, ka, sākot no šī gada, savās kolekcijās vairs neizmantos kažokādas.

Zīmols sadarbosies ar kažokādu ražotājiem, lai pārietu uz videi draudzīgām mākslīgajām kažokādām. Uz šādu lēmumu uzņēmumu pamudinājušas izmaiņas patērētāju prasībās, norāda starptautiskā dzīvnieku aizsardzības organizāciju alianse Fur Free Alliance.

Fedēle Uzai, Dolce&Gabbana komunikācijas un mārketinga speciāliste, sacīja: “Dolce&Gabbana tiecas uz ilgtspējīgu nākotni, kurā dzīvnieku kažokādām nav vietas. Modes pasaulei ir nozīmīga loma sociālajā atbildībā, un tā ir jāveicina un jāiedrošina: mēs savās kolekcijās ieviesīsim inovatīvus materiālus un attīstīsim videi draudzīgus ražošanas procesus, tajā pašā laikā saglabājot amatnieku darba vietas un prasmes, kam citādi draudētu izzušana.”

Katrīna Krīgere, biedrības “Dzīvnieku brīvība” vadītāja: “Mūsdienās patērētāji vairs nevēlas atbalstīt uzņēmumus, kuri pelna, atbalstot cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. 

Dolce&Gabbana rīkojas ētiski un tālredzīgi, atsakoties no kažokādām un pārejot uz dzīvniekiem un dabai draudzīgiem materiāliem, līdzīgi kā to dara daudzi citi modes uzņēmumi visā pasaulē.”

Arī citi slaveni itāļu zīmoli ir atteikušies izmantot kažokādas: starp tiem ir Armani, Gucci, Prada u.c. Pašā Itālijā 2021. gadā pieņemts kažokzvēru audzēšanas aizliegums. 

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Ko mēs kopā paveicām 2022. gadā?

Ziņojums par mūsu 2022. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.

Noskaidroti aptaujas "Gada augu produkts 2022" uzvarētāji

Aug pieprasījums un inovācijas dzīvnieku izcelsmes produktu alternatīvām. Patērētāji par 2022. gada labākajām jaunajām alternatīvām Latvijā atzinuši sojas šašliku, auzu dzērienu, musli un zefīrus...

Ievērojami krities Latvijas iedzīvotāju atbalsts kažokzvēru audzēšanai

Šobrīd Latvijā dzīvnieku audzēšanu un nonāvēšanu kažokādu ieguvei atbalsta vien 20% iedzīvotāju, savukārt neatbalsta 68% iedzīvotāju.

Izaicinājumam “Neapēd zemeslodi” jau 8000 dalībnieku, iesaistās 50 uzņēmumi

Sācies ikgadējais dabai draudzīgās ēšanas izaicinājums “Neapēd zemeslodi”, kurā jau piedalās vairāk nekā 8000 indivīdu un 60 dalībnieku komandas.

LOSP ar maldināšanu cenšas apklusināt publisku personu atbalstu ilgtspējīgām iniciatīvām

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis paudis atbalstu janvāra augu valsts produktu ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, norādot, ka domes pasākumos izaicinājuma mēnesī tiks pasniegti tikai veģetāri ēdieni.

Atvērta pieteikšanās dabai draudzīgas ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”

Ceturtdien, 8. decembrī, sākās pieteikšanās ikgadējam izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, kas jau sesto gadu pēc kārtas ļauj tūkstošiem cilvēku caur daudzveidīgām receptēm iepazīt dabai draudzīgāku...

Latvijas pilsoņi visaktīvākie Eiropā, pieprasot zvēraudzēšanas aizliegumu ES

Latvija izvirzījusies pirmajā vietā visā Eiropā parakstu vākšanā par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Eiropas Savienībā, krietni apsteidzot citas Eiropas valstis pēc parakstu skaita uz iedzīvotāju.