Ceptuve LĀČI apņemas atteikties no sprostos dētām olām

05.04.2024

Ceptuve LĀČI apņēmusies no 2025. gada visā uzņēmuma darbībā 50% apmērā atteikties no sprostos dētu olu un to produktu izmantošanas, un no 2027. gada 1. janvāra – atteikties pilnībā. Ar šo lēmumu LĀČI pievienojas citiem sociāli atbildīgajiem Latvijas mazumtirdzniecības tīkliem, kuri jau ievieš bezsprostu politikas.

Uzņēmuma mājaslapā lasāms: "Mēs, LĀČI, darbojamies saskaņā ar godīgas un atbildīgas pārtikas ražošanas un tirdzniecības principiem. Tāpēc mēs esam apņēmušies no 2025. gada visā uzņēmuma darbībā 50% apmērā atteikties no sprostos dētu olu un to produktu izmantošanas, un no 2027.gada 1.janvāra – atteikties pilnībā. Lēmums pieņemts, sadarbojoties ar biedrību "Dzīvnieku brīvība", "Open Wing Alliance" dalīborganizāciju Latvijā.

LĀČI izvēlas izejmateriālus un to piegādātājus saskaņā ar uzņēmuma noteiktām augstākās kvalitātes prasībām, kas paredz sadarbību tikai ar pārbaudītiem un uzticamiem piegādātājiem, kā arī pāreju uz ilgtspējīgāku izejmateriālu izmantošanu, tostarp tādu, kas iegūti, ievērojot dzīvnieku labturības principus. Mūsu apņemšanās ir saskaņā ar atbildīgiem, ētiskiem un uz ilgtermiņa attīstību vērstiem uzņēmējdarbības principiem visā piegādes ķēdē, sākot no ražošanas līdz produktu nonākšanai veikalos. [..]

Mūsu mērķis ir godīga un atbildīga produkcijas ražošana un tirdzniecība, tāpēc speram mazus, bet apņēmīgus soļus labākas rītdienas virzienā. Mūsu prioritāte - būt sociāli atbildīgam uzņēmumam, kas ņem vērā sabiedrības vērtības un aktīvi virza pozitīvas pārmaiņas vides un dzīvnieku aizsardzībā."

Ceptuve LĀČI ir 1993. gadā Latvijā dibināts uzņēmums, kas ražo maizi un konditorejas izstrādājumus. Uzņēmuma produkcija pieejama ne tikai Latvijā, bet arī tiek eksportēta uz dažādām pasaules valstīm, tādām kā ASV, Austrālija, Apvienotā karaliste u.c.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

"Ezītis miglā" 16 kafejnīcas pilnībā atteikušās no sprostos dētām olām

Kafejnīcu tīkls "Ezītis miglā" visās savās 16 filiālēs ir pilnībā atteicies no sprostos dētu olu izmantošanas ēdienu gatavošanā. Līdz ar to "Ezītis miglā" ir kļuvis par pirmo kafejnīcu tīklu Latvijā,

Ko mēs kopā paveicām 2023. gadā?

Ziņojums par mūsu 2023. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.

“Food Union” atteiksies no sprostos dētām olām

Piena pārstrādes un saldējuma ražotājs "Food Union" plāno atteikties no sprostos dētām olām līdz 2025. gada beigām.

Veikalu tīkls SPAR Latvijā atsakās no sprostos dētu olu tirdzniecības

Mazumtirdzniecības veikalu tīkls “SPAR” Latvijā ir apņēmies pilnībā izbeigt sprostos dētu olu tirdzniecību ar pārejas periodu līdz 2025. gadam.

ELVI apņēmies atteikties no sprostu olām 2025. gadā

Veikalu tīkls ELVI ar vairāk nekā 100 veikaliem Latvijā paziņojis par atteikšanos no sprostos dētu olu tirdzniecības, noslēdzot pāreju 2025. gadā.

Aicina pieteikties dabai draudzīgas ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”

Trešdien, 13. decembrī, atvērta pieteikšanās populārajam izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, kas 2024. gada janvārī ikvienam sniegs iespēju atklāt gardas, daudzveidīgas augu valsts ēdienu receptes un