Ar krāšņu zibakciju noslēdzam piketu sēriju pie Rīgas cirka

02.09.2014.

Sestdien, 30. augustā, pie Rīgas cirka notika neparasta zibakcija, kuras laikā apmēram 60 sarkanās drēbēs ģērbti cilvēki simboliski pauda savu atbalstu līdzcietīgai un labestīgai attieksmei pret dzīvniekiem, kopīgi nostājoties tā, lai izveidotu sirds un taureņa figūru. Ar šo zibakciju tika noslēgta kampaņas “Par cilvēcīgu cirku” šovasar notikušo 27 piketu sērija pret dzīvnieku izmantošanu cirkā.

Sestdienas pusdienlaikā pie Rīgas cirka ieejas ap pussimts sarkanā apģērbā tērpušies dzīvnieku tiesību aizstāvji izveidoja sirds figūru, simboliski paužot labestību, līdzcietību un iejūtību pret visām dzīvajām būtnēm un atvadoties no zilonenēm Sonjas un Vana Manas, kuras kopš pavasara tiek izmantotas Rīgas cirka izrādēs. Zibakcijas turpinājumā cilvēku veidotā figūra pārkārtojās tauriņa formā, simbolizējot pārmaiņas un novēlot cirkam drīzu pāreju nākamajā attīstības posmā – bez dzīvnieku izmantošanas izrādēs.

Kā norādīja organizācijas “Dzīvnieku brīvība” valdes loceklis Aivars Andersons, “Noslēdzot piketu sēriju pie Rīgas cirka, gribējām atvadīties no ziloņiem, kam mēģinājām ar šo kampaņu palīdzēt. Ceram, ka viņi Latvijā vairs neatgriezīsies, izrādēs vairs netiks izmantoti un ziloņu īpašnieks, pretēji saviem iepriekš paustajiem nodomiem izmantot viņus līdz viņu nāves stundai, tomēr izvēlēsies nodrošināt viņiem mierīgas vecumdienas kādā dzīvnieku saudzētavā. Esam droši, ka jau drīzā nākotnē arī Latvijā, līdzīgi kā daudzās citās civilizētās valstīs, dzīvnieku izmantošana cirkā tiks aizliegta kā barbariska un novecojusi izklaide.”

Šā gada pavasarī un vasarā pie Rīgas cirka notika 27 protesta akcijas pret dzīvnieku izmantošanu cirkā. Pirms katras “Vasaras rēvijas” izrādes, kurā tika izmantoti ziloņi, pie cirka pulcējas vairāki desmiti cilvēku, informējot sabiedrību par dzīvnieku cirka problemātiskajiem aspektiem un aicinot parakstīties par dzīvnieku cirka izbeigšanu Latvijā. Piketu laikā jau savākti vairāk nekā 7000 cilvēku paraksti un parakstu vākšana turpinās arī internetā.

Sabiedrības protesti pret dzīvnieku izmantošanu cirkā aizsākās jau aprīlī, kad “Rīgas cirks” atteicās pārtraukt sadarbību ar cietsirdībā pret dzīvniekiem pieķerto ziloņu dresētāju Larsu Holšeru. Reklamējot šīs izrādes Rīgas cirkā, ziloņu dresētājs un abi ziloņi tika pieteikti ar izdomātiem vārdiem un mainītiem vecumiem. Kā norādījuši ārvalstu veterinārārsti, Holšera dresētie dzīvnieki ir jau cienījamā vecumā un cieš no vairākām hroniskām veselības problēmām. Zilonenei Sonjai ir ļoti slikta redze, bet Vana Manai – daļēji paralizēts snuķis un viņa pārvietojas ļoti stīvi.

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas visā pasaulē norāda uz dzīvnieku cirku problemātiskajiem aspektiem, tādēļ pēdējās desmitgades laikā ētisku apsvērumu dēļ daudzviet pasaulē ir pieņemti lēmumi pārtraukt dzīvnieku izmantošanu cirkā. Nacionāla līmeņa aizliegumi dzīvnieku cirkam pieņemti Grieķijā, Kiprā, Bosnijā un Hercegovinā, Bolīvijā, Kostarikā, Kolumbijā un Ķīnā, bet diskusijas par šo tēmu notiek arī vairāku citu valstu parlamentos. Savukārt Lielbritānijā, Austrijā, Beļģijā, Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Nīderlandē, Bulgārijā, Slovēnijā, Indijā, Singapūrā, Panamā u.c. netiek pieļauta savvaļas dzīvnieku izmantošana cirkā.

"Dzīvnieku brīvības" pārstāvji sola kampaņu "Par cilvēcīgu cirku” turpināt, līdz tiks sasniegts tās mērķis – dzīvnieku cirka aizliegšana.

Fotogalerija no zibakcijas:http://facebook.com/media/set/?set=a.737905006270384.1073741855.418209064906648&type=1

Video:http://youtube.com/watch?v=OBsOEjJ4dD8

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas...

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās...

Ko mēs kopā paveicām 2019?

Ziņojums par mūsu 2019. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu. 

AICINĀM UZŅĒMUMUS PIETEIKTIES DALĪBAI PASĀKUMĀ "VEGĀNISKĀS LIELDIENAS"

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina uzņēmumus un ēdinātājus pieteikties dalībai pasākumā "Vegāniskās Lieldienas", 5. aprīlī, Spīķeru kvartālā.

VAIRĀK NEKĀ 4000 CILVĒKU PIETEIKUŠIES IZAICINĀJUMAM “NEAPĒD ZEMESLODI”

Izaicinājums “Neapēd zemeslodi” piedāvā kopā ar 4000 citiem dalībniekiem uzsākt  Jauno gadu ar dabai draudzīgu apņemšanos un izmēģināt vienu mēnesi ēst veselīgāk un videi draudzīgāk, samazinot...

Ziemas Vegānsvētki Tallinas ielas kvartālā

Svētdien, 15. decembrī, Tallinas ielas kvartāla “Angārā” norisināsies "Ziemas Vegānsvētki", kurā apmeklētāji varēs izbaudīt vegāniskus ēdienus un atrast dzīvniekiem un videi draudzīgas svētku dāvanas.

Gājienā par dzīvniekiem aicinās izbeigt zvēraudzēšanu Latvijā

Sestdien, 30. novembrī, Rīgā norisināsies šī gada lielākā dzīvnieku aizstāvības akcija – "Gājiens par dzīvniekiem: kažokādas pagātnē", aicinot Saeimu pieņemt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu...