Literatūras žurnāls “Strāva” izziņo labdarības dzejas tālruni par dzīvnieku tēmu

04.07.2024

Klajā nākot literatūras žurnāla “Strāva” 11. numuram, kas veltīts tēmai “Dzīvnieki”, žurnāla redakcija izsludinājusi labdarības akciju, kuras ietvaros no 1. jūlija līdz 31. augustam iespējams klausīties numura autoru dzejas lasījumus pa telefonu, vienlaikus ziedojot "Dzīvnieku brīvības" darba atbalstam.

Zvanot uz tālruni (+371) 90006888, 1,42 EUR tiek ziedoti biedrībai “Dzīvnieku brīvība”. Katrs zvans ir iespēja ne tikai palīdzēt dzīvniekiem ar ziedojumu, bet arī. noklausīties kādu no dzejoļiem, kas nodrukāti “Strāvas” 11. numura dzejas ciklā “Bestiārijs Latvija”, kurā apvienojas septiņi atzīti mūsdienu latviešu dzejnieki, katram izvēloties kādu dzīvnieku, par kuru domāt dzejas valodā.

“Uztvert dzīvniekus ne kā “dzīvniekus”, bet kā dzīvos citus, kā atšķirīgas temporalitātes, nozīmē spert soli pretī tam, ko varētu dēvēt par ekoloģisku apzinātību. Atzīt, dziļi atzīt, ka eksistē būtnes, kas neesi tu un ar kurām tu līdzāspastāvi, ir mērķis, uz kuru skubina gan dzīvnieku studiju pētnieki, gan ikviens, kas vēlas, mēģina vai mācās saprast, ko 21. gadsimta trešajā desmitgadē nozīmē būt labam cilvēkam,” redaktora slejā raksta žurnāla galvenais redaktors Ivars Šteinbergs.

"Šī neparastā labdarības akcija sevī apvieno gan iespēju baudīt kultūru, gan iespēju palīdzēt industriālajās fermās ieslodzītajiem dzīvniekiem. Dzejoļi raisīs pārdomas par dzīvnieku lomu un nozīmību, un vienlaikus ar savu ziedojumu klausītājs varēs sniegt savu artavu labākas pasaules veidošanā – tādas pasaules, kurā cilvēki izturas pret visiem dzīvniekiem ar cieņu un iejūtību. Pasaules, kurā dzīvnieki netiek pakļauti nevajdzīgām ciešanām triviālu mērķu dēļ," komentē biedrības “Dzīvnieku brīvība” vadītāja Katrīna Krīgere.

“Strāvas” 11. numurā lasāms fragments no izcilās modernisma rakstnieces Virdžīnijas Vulfas grāmatas “Flašs” Ievas Melgalves tulkojumā, lasāmi fragmenti no 16. gadsimta humānista Daniela Hermaņa poēmas “Baisais dzemdējums” Lauras Kreigeres-Liepiņas tulkojumā un Ojāra Lāma atdzejojumā, kritiķe Anda Baklāne numuram izstrādājusi rakstu par dzīvniekiem veltītajām metaforām latviešu dzejā, numurs piedāvā arī ieskatu drīzumā gaidāmajā pētnieces Daces Bulas monogrāfijā par Regīnas Ezeras zooprozu. Līdzās laikmetīgai latviešu dzejai un prozai, numurā lasāmi arī augstas kvalitātes tulkojumi, visam kopā veidojot tematiski vienotu veselumu. Žurnālu “Strāva” iespējams iegādāties grāmatnīcās “Jānis Roze”, grāmatnīcās “Robert’s Books”, “Bolderāja”, “Neputns”, kā arī – apmeklējot mājaslapu lidzstrava.com vai abonējot Latvijas Pastā.

Numura ilustrāciju autore – Simona Šūmane, dizains – Anete Krūmiņa. Kā rakstījusi literatūras kritiķe Anda Baklāne, Normunda Naumaņa vārdā nosauktās Gada balvas mākslas kritikā laureāte, literatūras žurnāls “Strāva” ir “nopietns pieteikums literārā procesa bagātināšanai un analītiskai, kompetentai pieejai.”

“Strāva” iznāk ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. 2024. gada publisko programmu atbalsta Rīgas valstspilsētas pašvaldība.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Meklējam brīvprātīgos sociālo tīklu moderatorus

"Dzīvnieku brīvība" meklē atbildīgus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas ar savu darbu sasniegt vislabākos rezultātus dzīvnieku labā.

Uzņēmums "Food Union" noslēdzis pāreju prom no sprostos dētām olām

Latvijā vadošais piena pārstrādes un saldējuma ražotājs “Food Union” ciešā sadarbībā ar piegādātājiem spējis pāriet no sprostos dētu olu uz kūtī dētu olu izmantošanu pankūku ražošanā.

Noskaidroti gardākie aizvadītā gada jaunie augu valsts produkti

Sabiedrības balsojumā noskaidroti labākie aizvadītā gada vegāniskie produkti. Laureātu vidū ir tādi uzņēmumi kā Lidl, Atlantika, Alpro, Avenei, Orkla u.c.

Vecrīgā ar virtuālās realitātes palīdzību izglītos par dzīvnieku aizsardzību

17. un 18. jūnijā Vecrīgā, Doma laukumā, notiks īpaša izstāde "Par dzīvniekiem – Eirotūre 2024", kas veltīta dzīvnieku aizsardzībai un ierīkota speciāli piemērotā kravas automašīnā.

Restorānu tīkls "Vairāk Saules" apņemas atteikties no sprostos dētām olām

Restorānu tīkls "Vairāk Saules" publicējis apņemšanos līdz 2025. gada beigām pilnībā atteikties no sprostos dētām olām un to produktiem.

"Ezītis miglā" 16 kafejnīcas pilnībā atteikušās no sprostos dētām olām

Kafejnīcu tīkls "Ezītis miglā" visās savās 16 filiālēs ir pilnībā atteicies no sprostos dētu olu izmantošanas ēdienu gatavošanā. Līdz ar to "Ezītis miglā" ir kļuvis par pirmo kafejnīcu tīklu Latvijā,