Noskaidroti gardākie aizvadītā gada jaunie augu valsts produkti

19.06.2024
Konkursa "Gada augu produkts 2023" nominanti

Sabiedrības balsojumā noskaidroti labākie aizvadītā gada vegāniskie produkti. Par saviem iecienītākajiem jaunajiem augu produktiem patērētāji atzinuši marinētu tofu, augu “kaviāru”, karameļu un šokolādes proteīna dzērienu, ogu sojas jogurtu, pildītās “biezpiena” un tofu pankūkas, sīpolu čipsus un karameļu-brūkleņu saldējumu.

Ar 1414 balsīm noslēgusies programmas “Augi & Draugi” aptauja “Gada augu produkts 2023”, kurā nominētie jaunie augu produkti sacentās par “Gada augu produkts” titulu. Tā kā pieprasījums pēc augu valsts produktiem ik gadu aug, palielinās arī to piedāvājums. Tas atspoguļojas arī šī gada patērētāju aptaujā, kurā respondenti varēja izvēlēties savus mīļākos produktus jau septiņās kategorijās.

Sabiedrības lielāko atzinību un titulu “Gada augu produkts 2023” ieguvuši:

Gaļas produktu alternatīva: Lidl Vemondo marinēts tofu (teriyaki, toscana, garam masala)

Zivs un jūras produktu alternatīva: Atlantika "kaviārs" (melnais, sarkanais)

Piena produktu alternatīva: Alpro protein dzēriens (karameļu, šokolādes)

Augu jogurts (deserts): Alpro jogurta alternatīva (ogu, zemeņu)

Maltīte: Avenei pildītās pankūkas (tofu, bezpiena)

Uzkoda: Ādažu Čipsi “Sīpolīgais mikss”

Saldējums: Avenei karameļu-brūkleņu saldējums

Visi uzvarētāji apskatāmi "Augi & Draugi" mājaslapā.

“Apsveicam uzņēmumus, kas uzvarējuši “Gada augu produkts 2023” konkursā! Šogad cīņa par pirmajām vietām bija spraiga, līdz pat beigām vairākās kategorijās nebija skaidrs, kurš plūks uzvaras laurus. Tas tikai apliecina, ka gardu augu produktu kļūst arvien vairāk. Aptauja arī atklāja, ka patērētājiem veikalu piedāvājumā visvairāk pietrūkst skābpiena produktu – biezpiena, krējuma un kefīra alternatīvu, gatavo maltīšu un konditorejas izstrādājumu. Šīs ir nišas, kurās Latvijas tirgū ir liels potenciāls,” stāsta “Augi & Draugi” projektu vadītāja Žanete Felsa.

Konkursa "Gada augu produkts 2023" uzvarētāji

Prieku par dubulto uzvaru pauž Alpro mārketinga vadītāja Baltijā un Ziemeļvalstīs Agnete Līcīte-Lasmane: “Mūsu piedāvājums Latvijas tirgū atbilst ne vien aktuālākajām pasaules tendencēm, bet arī pieprasījumam pēc ilgtspējīgām un veselībai draudzīgām izvēlēm. Mēs, Danone, esam apņēmušies būt soli priekšā tendencēm, lai mūsu inovācijas būtu atbilstošas cilvēku vajadzībām. Uzvara divās kategorijās “Augi un Draugi” rīkotajā konkursā apliecina mūsu produktu augsto kvalitāti.”

Par saņemto novērtējumu – pirmo un trešo vietu kategorijā “Gaļas produktu atlernatīva” – izsakās Dana Hasana, “Lidl Latvija” Korporatīvās komunikācijas vadītāja: “Jau atkārtoti “Lidl” piedāvātie “Vemondo” produkti ir pamanīti, novērtēti un celti galdā. Tas ir pozitīvs signāls, ka mūsu klienti izvēlas un sagaida šādus produktus. Tas ir svarīgi arī “Lidl” atbildīgās biznesa stratēģijas kontekstā, ņemot vērā atbildīgu dabas resursu izmantošanu, piegādes ķēdi un citus biznesa aspektus.”

Šogad Latvijas mazumtirdzniecībā nonāca vairāk kā 130 jauni augu produkti, no kuriem žūrija izveidoja 52 produktu izlasi septiņās kategorijās. Publiskā balsošana noritēja tiešsaistē no 30. maija līdz 9. jūnijam, un tika apstiprinātas 1414 balsis. Aptaujas rezultātā tiek noskaidroti ne tikai populārākie augu pārtikas produkti, bet arī to lietošanas paradumi, sabiedrības vēlmes un viedoklis par augu produktu piedāvājumu, pieejamību un cenām. Plašāka informācija par pētījuma datiem "Augi & Draugi" mājaslapā.

“Augi & Draugi” ir bezpeļņas programma, kas strādā ar sabiedrību un uzņēmumiem, lai veicinātu kvalitatīvas augu valsts pārtikas pieejamību visiem Latvijas cilvēkiem. Apkopojam ekspertīzi par veiksmīgām praksēm vegāniskā sortimenta paplašināšanai un palīdzam tās ieviest. Tāpat veidojam publicitātes sadarbības, lai palīdzētu sasniegt jaunus klientus. Informāciju par jauniem produktiem uzņēmumi aicināti sūtīt uz info@augidraugi.lv, lai varam par tiem informēt patērētājus.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Noskaidroti aptaujas "Gada augu produkts 2022" uzvarētāji

Aug pieprasījums un inovācijas dzīvnieku izcelsmes produktu alternatīvām. Patērētāji par 2022. gada labākajām jaunajām alternatīvām Latvijā atzinuši sojas šašliku, auzu dzērienu, musli un zefīrus bez