Aicina pieteikties dabai draudzīgas ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”

14.12.2023

Trešdien, 13. decembrī, atvērta pieteikšanās populārajam izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, kas 2024. gada janvārī ikvienam sniegs iespēju atklāt gardas, daudzveidīgas augu valsts ēdienu receptes un saudzēt dabu, garšīgi ēdot, informē “Neapēd zemeslodi” organizatore Lilita Kenta.

“Neapēd zemeslodi” ik gadu vieno tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kuri apņemas janvārī izmēģināt veselīgākus un dabai draudzīgākus ēšanas ieradumus, samazinot gaļas un citu dzīvnieku valsts produktu patēriņu uzturā un aizstājot tos ar gardiem augu valsts ēdieniem. Dalībnieki izaicinājumam piesakās mājaslapā www. neapedzemeslodi.lv.

Šogad izaicinājumā piedalīsies un citus aicina mūziķi Intars Busulis un Aija Andrejeva, aktrise Ieva Florence, influenceri Lauris Zalāns un Lota Ulmane un citas sabiedrībā zināmas personas. Viņu pirmos iespaidus, pagaršojot vegāniskus ēdienus, var apskatīt “Neapēd zemeslodi” sociālo mediju kontos: https://www.instagram.com/p/C0zIb_qiWll/

“Nupat arī Latvijā sākam redzēt pirmās nopietnās klimata pārmaiņu sekas, bet to priekšā nav jānolaiž rokas, gluži otrādi – svarīgi ir rīkoties! Samazinot gaļas patēriņu un ieviešot dabai draudzīgākus paradumus virtuvē, ievērojami samazinām savu ekoloģisko pēdu. Un reizē nāk arī pašsajūtas uzlabojumi un aizraujoši pavadīts laiks ar ģimeni un draugiem, kāpēc gan nepamēģināt?” komentē Kenta.

Lai mēneša izaicinājumu varētu paveikt ikviens, dalībnieki var izvēlēties sev piemērotāko apņemšanos – trīs dienas nedēļā ēst veģetāri, katru dienu ēst veģetāri vai izmēģināt pilnībā vegānisku uzturu.

Katru dienu mēneša garumā izaicinājuma dalībnieki saņems e-pastu ar receptēm katrai ēdienreizei, vērtīgiem padomiem, interesantiem faktiem un iedvesmojošu motivācijas devu. Tāpat ikvienam “Neapēd zemeslodi” dalībniekam būs iespēja pievienoties izaicinājuma atbalsta grupai platformā “Facebook”.

Izaicinājums “Neapēd zemeslodi” ir bezmaksas, un to rīko bezpeļņas sabiedriskā labuma organizācija “Dzīvnieku brīvība”. Šogad izaicinājuma galvenie atbalstītāji ir Lidl, Alpro un Maxima.

Organizācija “Dzīvnieku brīvība” aicina ikvienu pieņemt jaunā gada apņemšanos dzīvot dabai draudzīgāk, piesakoties izaicinājumam vietnē www.neapedzemeslodi.lv.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Atvērta pieteikšanās dabai draudzīgas ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”

Ceturtdien, 8. decembrī, sākās pieteikšanās ikgadējam izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, kas jau sesto gadu pēc kārtas ļauj tūkstošiem cilvēku caur daudzveidīgām receptēm iepazīt dabai draudzīgāku