Latvijas zvēraudzētavas

Latvijā šobrīd darbojas 14 lapsu un ūdeļu audzētavas un aptuveni 25 šinšillu audzētavas. 2014. gada rudenī organizācijas „Dzīvnieku brīvība” rīcībā atkārtoti nonāca šokējoši foto un video materiāli, kuros redzami nopietni dzīvnieku labturības pārkāpumi piecās Latvijas lapsu un ūdeļu fermās. Dokumentētie apstākļi liecina, ka zvēraudzēšanas industrijā kopš 2012. gada nekas nav mainījies - dzīvniekiem novērojamas stereotipiskas kustības, skrāpēšanās sprosta režģos, apātiska uzvedība, smagi savainojumi, veterinārās aprūpes trūkums, kā arī antisanitāri apstākļi un vides piesārņojums: ekskrementu kaudzes zem sprostiem, vidē noplūduši mēsli un urīns, netīri sprostu režģi, migas un ūdens trauki. Iepazīsties ar apstākļiem Latvijas zvēraudzētavās, spiežot uz ikonām Latvijas kartē!


2014
2014. gada pētījums parāda šokējošus dzīvnieku labturības pārkāpumus un pārsteidzošu Pārtikas un veterinārā dienesta uzraudzības neefektivitāti. Lai arī PVD solīja pievērst pastiprinātu uzmanību dzīvnieku labturībai, nekas nav mainījies kopš 2012. gadā tika dokumentēti šausminoši apstākļi sešās Latvijas zvēraudzētavās.

2012
2012. gada rudenī tika dokumentēti apstākļi sešās Latvijas zvēraudzētavāsBiedrības “Dzīvnieku brīvība” rīcībā nonāca videomateriāli un fotoattēli, kuros redzami 2012. gada rudenī uzņemti šokējoši apstākļi sešās Latvijas kažokzvēru audzētavās — slimi dzīvnieki, miruši dzīvnieki būros kopā ar dzīviem, sasalis dzeramais ūdens, antisanitāri apstākļi, bojāti sprosti.

Veterinārārsts Normunds Fjodorovs raidījumam “Nekā personīga” atzina, ka videomateriālos redzamo kadru atstātais iespaids ir graujošs un ar labturību redzamajos apstākļos nav nekāda sakara.

Veterinārārste Liene Dindone norāda, ka “šiem dzīvniekiem nav laikus sniegta veterinārā palīdzība. Ielaistās brūces, infekcijas, novājināti dzīvnieki — šādā stāvoklī nenonāk vienas vai dažu dienu laikā. Mirušie dzīvnieki pēc nāves iestāšanās acīmredzami sprostos atradušies daudzas dienas. Dzīvnieku nenormālā uzvedība liecina par to, ka viņi cieš no pastāvīga stresa. Redzamas skeleta deformācijas, kas, iespējams, radušās kustību trūkuma dēļ.”

Latvijas zvēraudzētavas, kurās dokumentēti dzīvnieku dzīves apstākļi:

Sabiedrībai ir tiesības zināt par patiesajiem apstākļiem zvēraudzētavās.
Fakti par zvēraudzēšanu pasaulē un Latvijā
Lapsu un ūdeļu dzīves apstākļi dabā un zvēraudzētavās
Kažokzvēru audzēšanas aizliegumi un ierobežojumi ārvalstīs
Paraksties par zvēraudzēšanas izbeigšanu Latvijā