Kažokādas otra puse

2014. gada pētījums parāda šokējošus dzīvnieku labturības pārkāpumus un pārsteidzošu Pārtikas un veterinārā dienesta uzraudzības neefektivitāti. Lai arī PVD solīja pievērst pastiprinātu uzmanību dzīvnieku labturībai, nekas nav mainījies kopš 2012. gadā tika dokumentēti šausminoši apstākļi sešās Latvijas zvēraudzētavās. Skatieties "Dzīvnieku brīvības" īsfilmu "Kažokādas otra puse: uzraudzītā visatļautība".

Ņemot vērā Latvijas atbildīgo valsts iestāžu un amatpersonu acīmredzamo nespēju panākt likuma normu ievērošanu un uzlabošanu, dzīvnieku aizsardzības organizācijas vienoti aicina Zemkopības ministriju nodrošināt sabiedrības līdzdalības iespēju dzīvnieku aizsardzībā.

 
 

Katru gadu Latvijas zvēraudzētavās ar elektrošoku un gāzes kamerās nogalina vairāk nekā miljons nevainīgu dzīvnieku - lapsas, šinšillas un ūdeles. Arī šo savvaļas dzīvnieku turēšana industriālo fermu nožēlojamajos apstākļos ir nežēlīga un necienīga pret viņiem. Mūsdienās mums vairs nav jāvalkā kādam nodīrāta kažokāda, lai nenosaltu - kas kādreiz bija cilvēka izdzīvošanas nepieciešamība, tagad ir vienkārši cietsirdība. Attīstoties sabiedrības ētiskajām vērtībām, daudzviet pasaulē kažokādu industrija pakāpeniski tiek slēgta. Pienācis laiks šo nežēlību izbeigt arī Latvijā.

 

Dzīvnieki zvēraudzētavās