Saruna par kažokādu industrijas ietekmi uz vidi

2013. gada 27. Marts

Trešdien, 27. martā plkst. 18.30 biedrības “homo ecos:” vides informācijas un izglītības centrā “Zaļais stāvs” Ernestīnes ielā 12 interesenti tiek aicināti piedalīties sarunā par kažokādu industrijas negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi.

Dzīvnieku tiesību aizstāvības biedrības “Dzīvnieku brīvība” rīkotās sociālās kampaņas “Kažokādas otra puse” ietvaros šonedēļ tiek pievērsta uzmanība arī kažokādu ražošanas ekoloģiskajiem aspektiem. Pasākumā būs iespēja uzzināt vairāk par kažokādu industrijas “trešo pusi” – jautājumiem par to, kāda ir zvēraudzēšanas un kažokādu apstrādes ietekme uz vidi, salīdzinot ar citiem apģērbam ražotiem materiāliem.

Pasākumā tiks prezentēts 2011. gadā Nīderlandē neatkarīgas organizācijas “CE Delft” veikts pētījums, kurā konstatēts, ka ūdeļu kažokādu ražošanas negatīvā ietekme uz vidi ir piecas reizes lielāka nekā jebkura cita tekstila ražošana. Klimata pārmaiņas, ozona slāņa noārdīšanās, gaisa piesārņojums, toksiskās gāzes, eitrofikācija, ūdens patēriņš – kopumā 17 dažādos veidos dzīvnieku audzēšana kažokādu iegūšanai ietekmē dabu un cilvēku. Vai Latvijā ir citādi? Ko mēs par to zinām un kas tiek noklusēts?

Vienlaikus ar pasākumu publiskajā telpā tiek nodots informatīvs izdevums “Kažokādas trešā puse - ietekme uz vidi”, kurā aplūkoti nozīmīgākie fakti par kažokādu ražošanu, izplatītākie mīti par kažokādām kā videi draudzīgu materiālu, ar vides aizsardzību saistītie apsvērumi, kas ārvalstīs bijuši daļa no pamatojumiem kažokādu ražošanas aizliegšanai, kā arī vairāku speciālistu un vides aktīvistu viedokļi par kažokādu industriju un dzīvnieku izmantošanu tajā.

Foto: gingiber