“Fazer” atsakās no sprostos dētām olām

2019. gada 10. Aprīlis
 
“Fazer” apņemas no 2024. gada izmantot tikai ārpus sprostiem dētas vistu olas Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs. Šis lēmums attieksies uz visiem “Fazer grupas” uzņēmumiem un darbības valstīm, vispirms fokusējoties uz politikas ieviešanu Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs, savukārt Krievijas tirgum precīzs reformu ieviešanas plāns tiks izstrādāts šī gada laikā.
 
Uzņēmuma apņemšanās tika pieņemta sadarbībā ar dažādām iesaistītajām pusēm. “Fazer” norāda, ka apņemšanās neizmantot sprostos dētas olas iet roku rokā ar uzņēmuma ilgtspējības pieeju, uzsverot dzīvnieku labturību kā nozīmīgu apsvērumu šāda soļa veikšanā. 
 
 "Mēs esam ļoti pateicīgi par dažādu partneru ieguldījumu mērķa nospraušanā. Mums bija svarīgi ieklausīties piegādātājos, dzīvnieku aizstāvības organizācijās un ražotāju organizācijās," saka Nina Elomaa, “Fazer grupas” ilgtspējas direktore. "Mēs ceram turpināt labu dialogu un esam gatavi pārvērtēt mūsu mērķus un rast jaunus risinājumus ilgtspējīgas olu ražošanas atbalstīšanai, ja pieejamība un tirgus situācija to pieļaus."
 
"Mēs apsveicam “Fazer” ar lielisko lēmumu, kas būtiski uzlabos miljoniem dējējvistu labklājību. Ar šo lēmumu “Fazer” sper milzīgu soli uzņēmuma korporatīvās sociālās atbildības izaugsmē un rāda pozitīvu priekšzīmi citiem uzņēmumiem," komentē biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīna Krīgere.
 
“Fazer” ir starptautisks, ģimenei piederošs uzņēmums, kas darbojas deviņās valstīs un eksportē produktus uz vairāk nekā 40 valstīm. 2018. gadā "Fazer grupas" peļņa bija 1,6 miljardi eiro un uzņēmums nodarbinājis vairāk nekā 15000 darbiniekus. “Fazer” biznesa virzieni – maize, saldumi, uz graudaugu un augu bāzes radīti produkti, ēdināšanas pakalpojumi.
 
“Fazer grupas” uzņēmums “Fazer Latvija” ir viena no lielākajām maiznīcām Latvijā, kuras ceptuve un kūku ražotne Ogrē nodarbina vairāk nekā 320 darbinieku, nodrošinot produkciju arī Igaunijas, Lietuvas un Somijas tirgiem.