Aicinām uz Latvijas pirmo gājienu par dzīvniekiem!

2018. gada 21. Novembris
 
Sestdien, 24. novembrī Rīgā notiks pirmais gājiens par dzīvniekiem ar mērķi veicināt dzīvnieku aizsardzības uzlabošanu un panākt pozitīvas izmaiņas Latvijas likumdošanā. Pulcēšanās gājienam sāksies Rātslaukumā no plkst. 12.30 
 
Gājienu par dzīvniekiem organizē dzīvnieku aizstāvības biedrība “Dzīvnieku brīvība”, lai parādītu, ka Latvijas sabiedrībai rūp dzīvnieku liktenis un labklājība. 
 
"Aiz jebkurām pārmaiņām dzīvnieku labklājības vārdā stāv ilgstošs, neatlaidīgs darbs. Tāpēc mēs negaidām, ka nākamajā dienā pēc gājiena Saeimā tiks izvirzīti likumprojekti par dzīvnieku labturības vai aizsardzības uzlabošanu. Mēs sagaidām, ka brīžos, kad dzīvnieku aizstāvības jautājumi tiek apspriesti kādā varas institūcijā, tad tos uztver kā nopietnas, sabiedrībā svarīgas problēmas. Šis gājiens pārstāv katru dzīvnieku draugu, un mēs vēlētos, lai arī valsts radītās sistēmas pārstāvētu sabiedrības balsi," uzsver gājiena organizatore Maija Krastiņa.
 
Gājiens par dzīvniekiem 24. novembrī notiks arī Tallinā, kur tā būs jau otrā reize, kad Igaunijas dzīvnieku draugi vienojas kopīgā akcijā dzīvnieku atbalstam. Savukārt Viļņā, Varšavā, Kijevā un citās Eiropas pilsētās gājieni par dzīvniekiem ir ikgadēja tradīcija, pulcējot tūkstošiem dalībnieku un atbalstītāju. 
 
Ikviens interesents un 24. novembra gājiena dalībnieks aicināts pievienoties arī saukļu radīšanā, masku darbnīcā, plakātu veidošanā un citās radošās aktivitātēs. Plašāka informācija par gājienu un radošajām aktivitātēm Facebook pasākumā: https://ej.uz/gdz2018
 
 
Gājiena maršruts: