6000 apģērbu veikalu pārtrauc tirgot kažokādas

2014. gada 12. Februāris
Starptautiskais apģērbu koncerns “Inditex”, kuram pieder 6000 veikalu visā pasaulē un 13 veikali Latvijā, tostarp pazīstamie zīmoli “Zara”, “Bershka”, “Stradivarius”, “Pull&Bear” un “Massimo Dutti”, pilnībā atsakās no kažokādu tirdzniecības ētisku apsvērumu dēļ.
 
„Inditex”, viens no pasaulē lielākajiem apģērbu mazumtirdzniecības koncerniem, ir pievienojies programmai „Fur Free Retailer” un parakstījis vienošanos par kažokādu nepārdošanu savos veikalos. Apvienība „Fur Free Alliance”, kas vada šo programmu, pauž gandarījumu par „Inditex” lēmumu.
 
„Arvien vairāk uzņēmumu vēlas pieņemt ētisku nostāju attiecībā uz kažokādām. Dažādi dzīvnieki, piemēram, lapsas, visu dzīvi tiek turēti mazos, netīros būros, un pēc tam tiek nogalināti ar  elektrisko strāvu. Mums ir ļoti viegli saprast, kādēļ tik daudzi uzņēmumi nolemj atteikties no šīs nežēlības,” saka Jo Vindings, „Fur Free Alliance” priekšsēdētājs.
„Inditex”, kas apvieno daudzus labi zināmus zīmolus, piemēram, „Zara”, „Massimo Dutti”, „Bershka” un „Stradivarius”, tagad ir uzskatāms par nozares vadošo koncernu dzīvnieku aizsardzības jautājumos.
 
 
„Inditex” rīcība ir skaidrs mājiens atlikušajai modes industrijas daļai, kas vēl nav atteikusies no kažokādām. Programmai „Fur Free Retailer” ir pievienojušies jau 300 zīmolu, un sagaidām, ka 2014. gadā šo lēmumu pieņems vēl daudz uzņēmumu,” tā Jo Vindings.
 
„Fur Free Alliance” ir starptautiska dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienība, kuras mērķis ir pārtraukt dzīvnieku izmantošanu un nogalināšanu viņu kažoku dēļ, jo ir morāli nepieņemami izmantot jebkuru dzīvnieku šādam nolūkam.
 
Latvijā “Fur Free Retailer” programmu pārstāv organizācija “Dzīvnieku brīvība”, kas pērn pievienojās “Fur Free Alliance”, bet šī gada janvārī kopā ar lielākajām Latvijas dzīvnieku un vides aizsardzības organizācijām līdzdibināja apvienību “Sabiedrība pret kažokādām”.
 
„Inditex” apvieno vairāk nekā 100 uzņēmumu, kas nodarbojas ar apģērbu dizainu, ražošanu un pārdošanu, un šo zīmolu veikali atrodas piecos kontinentos, vairāk nekā 400 pilsētās. Uzņēmums savu darbību uzsāka 1975. gadā Korunjā, Spānijā. Pašlaik „Inditex” pieder vairāk nekā 6000 veikalu visā pasaulē un 13 veikali Latvijā, kuros pārstāvēti tādi atpazīstami zīmoli kā “Zara”, “Bershka”, “Pull&Bear”, “Massimo Dutti” un “Stradivarius”.